Organizator:

Zaplanuj swój udział w drugiej edycji kongresu Polska Wieś XXI

Podziel się

Pierwszy Kongres „Polska Wieś XXI – Europejski Kongres Innowacyjnych Rozwiązań dla Obszarów Wiejskich i Rolnictwa” zakończył się sukcesem. Projekt powstał z inicjatywy byłych ministrów rolnictwa w kolejnych rządach ostatnich 30 lat, pod przewodnictwem ministra rolnictwa i posła na Sejm RP, Marka Sawickiego. Wzięło w nim udział 460 osób, zaangażowanych w rozwój polskiej wsi. Był to czas inspirujących i merytorycznych dyskusji, wymiany doświadczeń i opinii. Wypracowano szereg wniosków, nowych rozwiązań i rekomendacji. Jego druga edycja odbędzie się 19-20 kwietnia 2023 w Warszawie.

Wypracowane podczas Kongresu wnioski pokazują, że na przestrzeni najbliższych lat przed rolnictwem stoi wiele wyzwań. Zmiany niosą za sobą wiele pracy, wymagają rozmów, spotkań i wsparcia ze strony rządowej, parlamentarnej, grup branżowych. Wszystkie te działania wymagają przemyślanej polityki Państwa, współpracy na szczeblu europejskim. Dlatego już dziś zapraszamy do udziału w II edycji Kongresu. - dr inż. Marek Sawicki, Poseł na Sejm RP

Podsumowanie pierwszej edycji kongresu

 

Druga edycja "Polska Wieś XXI" - Kongresu Innowacyjnych Rozwiązań dla Obszarów Wiejskich i Rolnictwa zbliża się wielkimi krokami. Odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2023 w Warszawie. Wydarzenie będzie idealną okazją na merytoryczne rozmowy nt. obecnej sytuacji gospodarki rolnej, bezpieczeństwa żywnościowego, wpływu sytuacji geopolitycznej na branżę rolniczą oraz wysłuchania analiz i prognoz ekonomicznych.

Wiedza i doświadczenie

Za poruszane podczas debat tematy odpowiada Rada Programowa kongresu. Jej członkami są byli ministrowie rolnictwa w kolejnych rządach ostatnich 30 lat. Prace nad programem drugiej edycji kongresu "Polska Wieś XXI" trwają cały rok, a tematyka paneli dostosowywana jest do aktualnych problemów i wyzwań polskich i europejskich wsi. Podczas pierwszej edycji odbyły się m.in. debaty pt.:

  • Potencjał energii odnawialnej z wykorzystaniem biogazowni, fotowoltaiki, energii wiatrowej oraz innych innowacyjnych rozwiązań
  • Zrównoważone rolnictwo a bezpieczeństwo żywnościowe w nowej sytuacji geopolitycznej
  • Zdrowie na wsi
  • Prawo rolne a wyzwania XXI wieku - przykłady rozwiązań na świecie
  • Praktyczne zastosowanie nauki, badań i rozwoju w rolnictwie

Pierwsza edycja wydarzenia Polska Wieś XXI - Kongres Innowacyjnych Rozwiązań dla Obszarów Wiejskich i Rolnictwa została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Sprawdź program pierwszej edycji Poznaj Radę Programową Eksperci poprzedniej edycji

Coś więcej niż kongres

Polska Wieś XXI - Kongres Innowacyjnych Rozwiązań dla Obszarów Wiejskich i Rolnictwa, to nie tylko pełne merytoryki debaty, a również rozmowy biznesowe oraz kuluarowe. Jest to platforma, na której spotyka się polityka, rolnictwo, biznes oraz nauka. Integracja przedstawicielu wielu branż związanych z rolnictwem i wsią gwarantuje nietuzinkową wymianę zdań i poglądów, wspólne szukanie rozwiązań problemów przez pryzmat różnych punktów widzenia. Jest to również doskonała okazja na przedstawienie swoich innowacyjnych koncepcji oraz zainicjowanie nowych kontaktów biznesowych.

Zapraszamy do współpracy

Paulina Pietrzak
Paulina Pietrzak

Obejrzyj wideorelację pierwszej edycji kongresu